м. Київ, вул. Йорданська, 22-А, 04211

[email protected]

+38 (093) 664 74 92 

Вчителі навчаються захищати дітей

Вчителі навчаються захищати дітей

Тактична медицина та вогнева підготовка

для команди СШ 210

         Наша команда веде активну підготовку до нового навчального року. Оскільки для нас здоровя та життя учнів – це перший пріоритет, наші викладачі проходять курси тактичної медицини та вогневої підготовки. В понеділок, 15 серпня, стартувала перша група викладачів.

        Їм пощастило першими пройти цей надзвичайно цікавий та корисний курс. Навчання ще триває, але вже наші викладачі діляться позитивними відгуками. Оскільки в наш час, отримані на курсі знання можуть знадобитися у будь-яку хвилину, незважаючи на те, що ми робимо, чи готуємо їсти вдома, чи працюємо, чи знаходимося у супермаркеті, чи можливо їдемо в авто. Потрібно розуміти, що після проходження курсу викладачі не стануть спец. призначенцями, проте отримають базові знання про те, як діяти у небезпечних ситуаціях.

Курс розподілений на чотири основні теми.

  1. Тактична медицина.
  2. Вогнева підготовка.
  3. Тактичні дії.
  4. Інженерна підготовка.

Перше що потрібно знати про тактичну медицину – протокол допомоги MARCH. Він містить основні послідовні пункти надання допомоги, серед яких:

Massive Bleeding (масивна кровотеча) — зупинка кровотечі, що загрожує життю;

           

Airways (дихальні шляхи) — забезпечення прохідності дихальних шляхів;

 

Respiration (дихання) — закриття всіх відкритих ран грудної клітки;

 

 

Circulation (циркуляція) — повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку;

 

 

Head injury / Hypothermia (черепно-мозкова травма / гіпотермія) — виявлення травм голови / запобігання переохолоджень.

 

 

Цикл лекцій допоміг викладачам розібратися із всіма цими пунктами та навчив як правильно використовувати турнікети, зупиняти масивну вузлову кровотечу, де неможливо використати турнікет, навчилися накладати стискаючі пов’язки та проводити непрямий масаж серця.   

Про всі лекції вогневої підготовки ми не можемо розповідати, проте одними із них були:

  • вивчення тактико-технічних характеристик зброї, яка на даний момент є наймасовішою зброєю як у Збройних силах України так і у ворога, а саме АК-74;

  • види та типи гранат та їхні характеристик, адже потрібно знати, які гранати коли використовувати так, щоб не зашкодити собі та союзникам (гранати Ф-1 та РГО – оборонні, це ті які використовуються під час оборони, деякі осколки яких можуть завдати смертельних поранень на відстані до 200 метрів. Гранати РГД-5 та РГН – наступальні, тобто ті які використовуються під час наступу, осколки яких можуть вбити на відстані до 20 метрів);

  • також одна із лекцій була присвячена практиці розбирання та збирання АК-74.

Цикл лекцій із вивчення тактики виявився також дуже цікавим та повчальним, оскільки всю отриману інформацію вчителі відпрацьовують на практиці. Більшість інформації – це правильне пересування під час ведення бойових дій та знання як  потрібно діяти коли потрапили у перестрілку чи під обстріл. Оскільки, завдяки професійним діям наших військових, ми перебуваємо у зеленій зоні тобто зоні, де безпечно – більший ухил робився саме на те, як потрібно діяти під час ракетного обстрілу або бомбардування.

 

І останньою за списком, але аж ніяк не за значущістю, педагоги вивчають інженерну підготовку. Ви запитаємо: «А навіщо взагалі знати щось про інженерну підготовку?» і будете абсолютно не праві! Всі цивільні люди думають, що війна це перестрілки, артобстріли і так далі. Проте, всі бойові дії починаються із звичайних окопів. Як кажуть військові, головна зброя війни – лопата. Саме тому, наші викладачі вивчають, яким саме повинен бути окоп, як їх з’єднувати у траншеї та як правильно використовувати, щоб вберегти себе і нанести шкоди ворогу.

 

Інженерна підготовка також вивчає і орієнтування на місцевості, тобто визначення напрямку руху і так далі. Наші ж викладачі можуть не лише познайомитися із такими незвичайними речами для цивільної людини, як компас та бінокль, але й навчитися правильно користуватися ними. Адже наявність компаса чи бінокля ніяк не гарантує його ефективне використання. Тому освітян навчають як визначати азимути та як прорахувати відстань за допомогою бінокля, використовуючи лише деякі знання про ціль.

 

 

Потрібно зазначити, що всі інструктори, які проводять заняття, мають не лише високі військові звання, але й неабиякий досвід у веденні бойових дій, кожен із них відбув не одну ротацію під час АТО і їхні знання рятують життя! Сподіваємося, що отримана інформація ніколи не знадобиться, проте тепер наші колеги готові допомогти людям у будь-якій ситуації! Щиро дякуємо адміністрації школи та військовим, які організували та  проводять такі цікаві та повчальні курси.

З повагою прес-служба СШ №210.