СШ №210 ЗВІТ Дня Цивільного Захисту
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА № 210
ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА
04211, м. Київ, вул. Йорданська, 22 – А, тел.+38 (093) 664 74 92,
e-mail: [email protected]
Звіт
про проведення Дня цивільного захисту та об’єктових тренувань
у спеціалізованій школі № 210 Оболонського району м. Києва
26.04.2024 року
Сьогодні, коли в Україні ведеться повномасштабна війна проти вторгнення російського агресора, коли ситуація в країні є дуже стресовою для дітей: постійні сирени, вибухи, погіршення екологічного стану довкілля, заміновані території – як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях.
Відповідно до складених планів 26 квітня 2024 року було проведено комплексне об’єктове тренування, метою якого було перевірити реальність плану цивільного захисту спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва, удосконалення навиків командно-начальницького складу у виконанні обов’язків при приведенні формувань в готовність до виконання своїх функціональних обов’язків, готовність персоналу до дій у НС та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт на власних об’єктах.
У спеціалізованій школі №210 Оболонського району м. Києва було дано Ввідну №1 «Виникнення пожежі. Пожежа в кабінеті №15 інформатики (2-поверх)». Проведено тренування умовного виклику пожежної команди міста та повну евакуацію особового складу закладу та всіх учасників освітнього процесу за першою ввідною на територію школи. При Ввідній №2 «НЦЗ одержав повідомлення про можливість небезпеки та надзвичайної ситуації під час військового стану» проведено навчальну герметизацію приміщень, закриття вікон, дверей; підготовка та упакування у герметичні пакети запасів чистої води та продуктів харчування; приведення в готовність формувань; підготовка до евакуації.
Напередодні Дня ЦЗ класними керівниками 1 – 11 класів були проведені класні збори «Про завдання учнів з дотримання правил безпеки під час проведення Дня цивільного захисту».
В спеціалізованій школі №210 Оболонського району 26 квітня стартувало проведення Дня цивільного захисту. В умовах воєнного стану проведення відповідного тематичного заходу є особливо актуальним. У закладі освіти під гаслом «Запобігти, попередити, врятувати!» у межах місячника з охорони праці та до Дня цивільного захисту проведено навчально-інформаційні заходи щодо дій у надзвичайних ситуаціях техногенного, природного та військового характеру, можливих терористичних актів.
Вчителі початкових класів Ковальчук К.О., Кравченко І.О, Гайдученко Т.Л., Кузяніна О.Г., Замашна І.М, Назарова І.М., Кравець О.В., Ковальова В.І., Вовк З.І. провели з учнями 1-4 класів бесіди та показ презентації на тему «Допоможи собі сам. Дії населення при надзвичайних ситуаціях», написали диктанти з учнями 2 – 4 класів «Вогонь – друг чи ворог», організували виставку дитячих малюнків за темою «Надзвичайні ситуації з вогнем».
У 1-х класах був проведений виховний захід «Будьте обережними, малюки, зовсім не іграшки - ці сірники!», під керівництвом класоводів Ковальової В.І., Вовк З.І. першокласники розглядали ілюстрації з зображеннями пожежників, грали у дидактичні ігри та майстрували з паперу пожежний автомобіль.
Учні 2-х класів під керівництвом класоводів Ковальчук К.О., Кравченко І.О. під час уроку безпеки нагадали дітям, як правильно переходити проїжджу частину, розповіли про дорожні знаки, проаналізували з дітьми найбільш розповсюджені причини ДТП тощо.
Класоводи 3-х класів Гайдученко Т.Л., Кузяніна О.Г. провели з учнями бесіду-інструктаж «Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях». Представник ДФТГ «Легіон Оболонь» Столяр О.І. на уроці з мінної безпеки розповів корисну інформацію учням 3-х класів про головні правила поведінки на замінованій території, а також ознайомив з алгоритмом дій у разі виявлення боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів. Як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть сховатися, які знаки про них попереджають, та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо побачив міну чи боєприпаси. Дисципліна і організованість, суворе виконання правил поведінки під час мінної небезпеки буде сприяти збереженню здоров’я і життя! Після заняття представник відповів на запитання учнів та оглянули муляжі.
Класоводи 4-х класів Назарова І.М., Кравець О.В. провели з учнями вікторину «Правила безпеки життєдіяльності» та розгадували кросворд «Пожежна безпека». Педагоги ознайомили дітей з інструментами протипожежної безпеки та провели творчу гру «Пожежники», учні ознайомилися з правилами пожежної безпеки та предметами, які необхідні при гасінні пожежі, поглибили і закріпили уявлення про користь і шкоду вогню. В ході зустрічі учні повторили правила дорожнього руху, значення дорожніх знаків та основні правила безпеки на дорозі. Вони мали можливість практично програти всі складні ситуації, які можуть трапитися з учасниками дорожнього руху та одержати корисні поради.
Медична сестра Овчаренко С.В. підготувала та провела практичне заняття з учнями 1–4 класів «Перша медична допомога». Вона показала дітям, як накладаються пов’язки та розповіла про їх види. Учні отримали багато потрібної та корисної інформації, в тому числі і з надання першої домедичної допомоги, та змогли трішки «попрактикувати» отримані знання на однокласниках.
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент безпечного майбутнього.
Школярі спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва взяли активну участь у шкільній виставці малюнків-емблем «Прості речі рятують життя!». Учні 3-4 класів (вчитель Столяр О.М.) на уроці інформатики підготували емблеми-малюнки, які були створенні у програмі графічного редактора PAINT.
У вестибюлі була організована виставка до Дня цивільного захисту, наймолодші школярі намалювали малюнки на тему «Наші рятівники». Також в школі відбулася яскрава та натхненна виставка колажів, яку організувала педагог організатор Левченко Т.М. Учні проявили свою уяву та художні здібності, створюючи живі та динамічні картини, що відображали різні аспекти безпеки в повсякденному житті.
На групах продовженого дня вихователі ГПД разом з вихованцями переглянули навчальний відеофільм "Небезпечні знахідки", нагадали правила поведінки при виявленні невідомих предметів та провели вікторину «Життя – це дар! Цінуй його!»
Класні керівники 5-11 класів опрацювали, разом з учнями, Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, додаток 1 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22 та Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань поведінки у надзвичайній ситуації, додаток 2 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22. Після проведення вчителями були зроблені відповідні записи в електронних класних журналах.
Проведенні онлайн-бесіди з учнями, використавши Google Meet «Як діяти при виникненні надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу», «Про небезпеку скрізь і всюди пам’ятайте завжди, люди!».
Зокрема, в День цивільного захисту проведені заняття з учнями 5-х класів, щоб навчити дітей діяти рішуче у разі небезпеки. Учні удосконалювали свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах різних надзвичайних ситуацій, поводження з вибухонебезпечними предметами, дії під час стихійного лиха, швидка евакуація, збір «тривожної валізки». Цей захід поєднав у собі важливість безпекових знань та гарний настрій з веселими активностями. Учні 5-х класів стали учасниками захоплюючої бесіди «Дії в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру. Дії в разі виявлення вибухонебезпечних предметів», яку провели класні керівники Бойко О.І., Сидоренко Л.С., Блінова О.В. Школярі занурилися в світ корисних знань з основ безпеки життєдіяльності, отримавши цінні поради та практичні навички. Завдяки цьому інтерактивному заходу діти тепер готові діяти в будь-яких ситуаціях!
Була проведена лекція "Мінна та протипожежна безпека" вчителем предмету «Захист України» Роговенко В.М. з учнями 6-х класів. Йшлося про правила безпечної поведінки, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачив міну чи боєприпаси. Класні керівники 6-х класів Сіняговська М. В., Балабас О.О., Шаповалова І.М. провели годину спілкування «Безпечна поведінка - запорука здорового та щасливого життя», заняття із вивчення ризиків, пов'язаних із вибухонебезпечними та підозрілими предметами, дії під час атаки із застосуванням хімічної зброї та при ураженні небезпечною речовиною та бесіду-вікторину «Безпека в твоїх руках».
Учителі 7-9 класів в дистанційному режимі провели Інтерактивні уроки для своїх вихованців на тему із мінної безпеки для старшої школи. Організований перегляд навчальних роликів, відео-матеріалів «Безпека дітей під час війни», «Правила поводження під час обстрілу», «Небезпечні предмети», «Увага! Повітряна тривога», «Мінна безпека | Міни, розтяжки та вибухонебезпечні предмети» для старшої школи», «Що потрібно знати дітям про міни та вибухонебезпечні предмети. Роз'яснення ДСНС України для старшої школи».
Класні керівники 7-х класів Охріменко Л.В., Рудько Н.В. провели з учнями бесіду щодо алгоритму дій під час повітряної тривоги, нагадала правила поводження з незнайомими предметами, а також правила пожежної та електробезпеки.
З учнями 8-х класів було проведено бесіди «На варті життя. Обізнаний - значить озброєний! (профілактика невиробничого травматизму)», класні керівники Дяченко В.В., Бученко І.В., Тільс Л.Ю. провели вікторину-змагання «Трикутник вогню», учні виконували картки-завдання «Три умови виникнення горіння».
Класні керівники 9-х класів Шевченко З.М., Паламарчук Г.К. провели тематичні бесіди та уроки: «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!», «Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях», «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру», «Основні положення законодавства України щодо порятунку й захисту людей у надзвичайних ситуаціях», «Дії людини у разі виникнення надзвичайних ситуацій від дії зброї масового ураження і звичайної зброї».
Для учнів 10-А класу було проведено виховну годину: «Обережно: небезпека!» під час якої учні повторили правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях та пригадали, як складати «екстрену валізу», низку тематичних заходів, що нагадують про важливість готовності до можливих надзвичайних ситуацій та необхідність знань і вмінь у цій сфері.
Учні 11-х класів переглядали відеофільми про дії населення під час військових дій та військового стану, повторили дії при сигналі «Увага всім!» та «Повітряна тривога». Разом з класними керівниками пригадали російської окупації Чорнобильської АЕС російськими військами у березні 2022 року.
У школі створені куточки безпеки життєдіяльності, де учні мають змогу ознайомитися із правилами протипожежної безпеки, дорожнього руху, поведінки на воді та у метро, дій у надзвичайних ситуаціях, правилами поводження з небезпечними знахідками. Розміщені пам’ятки, рекомендації з ЦЗ у шкільній бібліотеці (бібліотекар Гаврилюк Н.М.). Під час проведення бібліотечних уроків з вдячністю згадували подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року та віддали шану Захисникам і Захисницям України та співробітникам ЧАЕС, які забезпечували ядерну безпеку в надскладних умовах російської окупації у 2022 році. Своє сприйняття тих трагічних подій - аварії на Чорнобильській атомній електростанції та її вплив на життя людей та оточуюче середовище вони відобразили у тематичних малюнках.
Пригадали події 26 квітня 1986 року, на сайті освітнього закладу, сторінці закладу у соціальних мережах (педагог організатор Левченко Т.М.).
Проведено навчання та тренування до можливої евакуації учасників освітнього процесу «Відпрацювання алгоритму дій під час пожежі в громадському приміщенні», Дії вчителів та учнів після сигналу «ТРИВОГА» під керівництвом керівного та особового складу формувань цивільного захисту спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва та представника ДФТГ «Легіон Оболонь».
У школі вважаючи, що у реаліях сьогодення кожен має знати, як діяти, щоб зберегти життя собі та іншим, провели:
- тренування з евакуації, які допоможуть навчитися діяти швидко та вірно у разі небезпеки;
- тренування з надання першої допомоги;
- лекції з пожежної безпеки та правил поведінки у небезпечних ситуаціях, використання вогнегасників;
- тематичні виховні години, під час яких класні керівники використовували навчальні комп’ютерні презентації, пам’ятки.
Учні та педагогічний колектив спеціалізованої школи №210 під час проведення Дня цивільного захисту удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.
У школі сподіваються, що цей день стане нагадуванням про важливість готовності та здатності діяти в екстрених ситуаціях і що разом можна зробити своє оточення безпечнішим та забезпечити захист кожного.
Цивільний захист необхідний кожному громадянину, адже розуміння та вміння діяти в критичних ситуаціях можуть врятувати життя.
Перебіг подій Дня цивільного захисту висвітлено на сайті спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва: https://210.kiev.ua/
Фотографії з Дня ЦЗ (Додаток)
Керівник ЦЗ СШ №210,
директор Дмитро ЛАМЗА
Начальник штабу ЦЗ СШ №210,
заступник директора з навчально-виховної роботи Олена СТОЛЯР