Обізнаність в праві – сила в майбутньому.
Обізнаність в праві – сила в майбутньому.
Здобувачі освіти класів з юридичним профілем нещодавно здійснили навчальну екскурсію до представницького корпусу Верховного Суду (Кловський палац) та музею Верховного Суду. Юні правники розширили уявлення про судову систему, історію формування та розвитку судової системи України. Апарат ВС, не жалкуючи свого часу, віддалися дітям та фундаментально відповідали на питання, які ставили вони.
Для себе, як викладача правознавства, розставив певні маркери та вніс необхідні корективи до планування в темі «Судова система України». Неодноразово, під час діалогу дітей з працівниками суду, брала гордість за моїх, зовсім юних, але обізнаних та знаючих правників. Впевнено можу сказати, що час навчальних годин використовується з користю.
Але є таке, що мене розізлило та викликало обурення, тема, над якою потрібно задуматися. Верховний Суд має таку щільну охорону, що вражає уяву кожного пересічного українця! Охоронці неодноразово перевірили кожну дитину, досконало вивчивши паспорти дітей, і лише після цього дали дозвіл на вхід через ворота. Далі була знову перевірка документів та прохід через металошукач, щоб потрапити у фойє Верховного Суду. Нарешті, ми у залі, де засідає Велика Палата Верховного Суду. У мене виникає резонне запитання – чому так ретельно не охороняються школи України? Хіба судді настільки важливіші для майбутнього, ніж діти? А чи має ваша школа воєнізовану охорону, або хоча б муніципальну варту? Вважаю, що кожному є над чим замислитися, зокрема посадовцям, які теж, до речі, мають потужну охорону…