НАПИСАННЯ ДИКТАНТІВ до Дня ЦЗ 5-9 класах
НАПИСАННЯ ДИКТАНТІВ до Дня ЦЗ
5-9 класах
Диктант 5-9 клас
Пожежа
Якщо ви помітили пожежу, необхідно сповістити про це дорослих. Або викликати пожежників, зателефонувавши за номером 01. Треба чітко сказати що горить, адресу, за якою сталася пожежа, своє прізвище.
Вогонь — це велика руйнівна сила. Часто пожежі виникають внаслідок пустощів дітей із сірниками. Від вогню можуть загинути не тільки винуватці пожежі, а й пожежники, які самовіддано борються зі стихією, добровільні сміливці, які приходять на допомогу в біді, випадкові люди.
Сірники — не іграшка
Якось маленька Оленка взяла сірники та й запалила. А в цей час її покликав брат Василько. Дівчинка кинула сірники на підлогу й побігла до нього. Вогонь розгорівся. Це побачив Василько й зателефонував за номером 01.
Через кілька хвилин приїхали пожежники й загасили пожежу.
Діти, запам’ятайте, що гратися сірниками — небезпечно для вашого життя.
Щоб не сталося біди
Суворо забороняється розпалювати вогонь і навіть запалювати сірники на полях у період дозрівання хлібів, збирання врожаю. У цей час полум’я поширюється душе швидко, і загасити його важко.
Небезпечно розводити багаття на луках, де завжди є суха трава, стоять копиці сіна, що можуть згоріти за кілька хвилин.
Будь обережним з вогнем!
Улітку значно збільшується загроза пожеж у лісі, полі, на луках.
Тому не дозволяється розпалювати багаття в лісі, коли стоїть суха, спекотна погода. Вогнище розкладають не ближче, як за 50 метрів від хвойних дерев. Щоб вогонь не розповсюджувався, місця для багаття розчищають від сухої трави, гілок і обкопують або посипають піском.
Вогнище заливають водою або засипають землею, піском.
Перед тим, як залишити місце відпочинку, слід ще раз уважно перевірити, чи не залишилися тліючі жаринки.
Щоб вогонь не став ворогом
Щоб для нас вогонь був тільки добрим, ми маємо пам’ятати, що з ним жартувати не можна, бо вогонь не пробачає помилок.
Цей традиційний заклик нам доводиться чути з дитинства. Багато хто до нього звик, вважає, що біда може скоїтись з кимось іншим, але тільки не з ним. Але ж пожежі палахкотять… Щороку в Україні виникає більш як 50 тисяч пожеж, збитки від них становлять мільйони гривень, а головне, у вогні гинуть тисячі людей. За статистикою, кожна десята пожежа в містах і селах – результат дитячих пустощів з вогнем, кожен десятий із загиблих – дитина.
Дотримання правил протипожежної безпеки допоможе зберегти житлові будівлі, підприємства, лікарні, школи, твори мистецтва, меблі, книги – все те, що людина створила своєю працею, а головне – здоров’я й життя людей.